“De kloosterbibliotheek werd eind 19e eeuw gebouwd als theologische bibliotheek van het toenmalige groot-seminarie. Eind jaren zestig verloor de bibliotheek stilaan deze functie en verdween ze voor ruim dertig jaar in de vergetelheid.”
Kilometers heel oude boeken, zomaar in the middle of nowhere, en de meest geweldige lucht om te snuiven voor er knutsellijm, permanent-marker, buitenbeits en tipp-ex was.
Van zoveel moois word ik erg stil, maar ook hebzuchtig, nieuwsgierig, hoogmoedig en onmatig en meer dingen die de broeders zeer zeker zullen afkeuren. Maar ook voor zondaars is er hoop: je kan het klooster via de site mailen als je wil dat er in de kloostergemeenschap voor je gebeden wordt of als je graag een bemoedigend mailtje wil ontvangen van de redemptoristen.
Zag op deze wonderschone plek trouwens gister de film Caos Calmo (eigenlijk kan Nanni Moretti niks meer fout doen sinds La Stanza del Figlio).
(Waar? Laat maar, er is niet eens satellietbeeld van mijn hometown op Googlemaps)